O létání v horkovzdušném balóně:

 

Vše o balónech a létání

horkovzdušné balony

Všeobecné informace o horkovdušných balónech, jaká je konstrukce horkovzdušného balónu, jak se balon ovládá a jaká je historie balónového létání. Můžete se podívat na dosažené rekordy, zodpovíme Vám otázky a pozveme Vás na prohlídku balónové fotogalerie.

Let balónem

Vyhlídkový let balónem je romantický a dobrodružný zážitek, jeden z nejlepších dárků pro Vaše přátele. Balón je však zároveň největším mobilním reklamním nosičem a reklamní let balónem vždy upoutá pozornost všech diváků. Firemní akce založená na vyhlídkovém letu balónem je jistě nejzajímavějším způsobem jak poděkovat zaměstnancům, spolupracovníků a partnerům a navázat tak s nimi nová přátelství založená na společném prožitku. Balón však nemusí jen letět, může také stát na zemi a upoutaný na laně může vynést pasažéry do výšky stromů a zase zpět. V noci se pak balón rozzáří jako obří žárovka.

Šumperk - radnice

Balóny patří k leteckým strojům lehčím než vzduch. Neznamená to, že by každá z jeho částí musela splňovat tuto podmínku, ale musí ji splňovat celá soustava balónu. Koš a výstroj, pilot i jeho svačina, pasažér i s fotografickým přístrojem, písek v jejich obuvi i drobné a mobilní telefony v jejich kapsách jsou předměty, které, jsou-li volně vloženy do vzduchu, okamžitě přechází ve volný pád. (Jejich vysoká měrná hustota jim prostě neumožní létat). Aby balón mohl (letět) plout vzduchem, musí celá soustava dosáhnout nižší průměrné hustoty, než je hustota okolní atmosféry. Z tohoto důvodu připevňují aeronauté nad koš obří textilní vak naplněný plynem lehčím než okolní vzduch. Tento pytel nazýváme obal balónu.